Altınoluk 

Kazdağları'nın doğasını, Ege Denizi'nin kumsallarıyla buluşturan Altınoluk, doğa ve denizle iç içe sakin tatiller geçirmek için vazgeçilmez bir nokta olabilecek güzellikte. Genelde yerli turistlerin ve ailelerin ilgi gösterdiği belde, dağ havasının etkisiyle bol oksijene ve düşük nem oranına sahip. 

Sahil kısmının plajlardan oluştuğu Altınoluk, yaz tatilleri için uygun olduğundan Haziran ve Ağustos ayları içinde yoğun ilgi görüyor. Edremit Otogarı'ndan ve Körfez Havaalanı'ndan şehir içi ulaşım imkanlarıyla kolayca Altınoluk'a varmak mümkün. Altınoluk apartları arasında merkeze, denize ve limana birkaç adım uzaklıkta olan Mavi Kum Apart Pansiyon'un ekonomik konaklama ücretleri bulunuyor. 

Altınoluk'taki tatiliniz süresince kumsallar kadar eşsiz doğası ve bol oksijenli havası nedeniyle Kazdağları da kesinlikle ziyaret edilmeli. Geleneksel taş evlerden oluşan Adatepe ve Yeşilyurt Köyleri, şifalı kaplıcalarıyla ünlenmiş Güre, Hasanboğuldu ve Sutüven Şelaleleri, Şahinderesi Kanyonu ile Tahtakuşlar Etnografya Müzesi Kazdağları'nda görülmesi gereken önemli alanlardan.

Plajları kadar zeytini ve zeytinyağıyla da bilinen beldenin lezzetli zeytinlerinden ve zeytinyağından almak yapılması gerekenlerden. Diğer yandan Altınoluk'un Papazlık mevkisi olarak anılan kısmındaki restoranlarda dağ ve deniz manzarası eşliğinde yemek yemek oldukça keyifli. 

Altınoluk'ta deniz, kum, güneş keyfi dışında Kazdağları'nda doğa sporları ve piknik yapabilir, Etnografya Müzesi'ni ziyaret edebilir, şifalı Güre kaplıcalarında vakit geçirebilir ve tekne turlarına katılabilirsiniz.